OP Prostějov pokračuje v propouštění

Propouštění v Prostějovském Oděvním podniku pokračuje. V tomto týdnu dostalo výpověď dalších 77 zaměstnanců. Ve firmě tak pracuje už jen 430 lidí. Společnost, která je od května v konkurzu, věřitelům dluží asi 1,6 miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OP Prostějov | Foto: Tomáš Adamec

Podle šéfky podnikových odborů Heleny Vyroubalové by měli z firmy odejít i další zaměstnanci. Vedení firmy zřejmě zachová jen výrobu obleků na míru, takzvaných měřenek, o kterou je v zahraničí stále velký zájem. Ale asi nebude pokračovat v hlavním výrobním areálu v prostějovské části Vrahovice. Důvodem jsou v zimě vysoké náklady na vytápění.

„Na závodě zůstává v současné době měřenková výroba. V podniku zůstane asi kolem 350 pracovníků. Na přelomu června a července se bude rozhodovat, co bude dál. Měli by zasedat věřitelé, kterým se předkládá plán, jak by měla výroba vypadat – kolik bude výroby na měřenkové dílně a jestli se tato dílna odstěhuje,“ uvedla.

Podle Vyroubalové by se výroba mohla přesunout do nedávno zavřeného závodu v Jeseníku: „Závod Jeseník prakticky ukončil činnost před dvěma měsíci, tak tam by byla i střihárna a všechno. Tam je tedy taková reálná možnost měřenkovou dílnu umístit.“

„Samozřejmě by se museli sehnat pracovníci. Buď ti, kteří opustili závod Jeseník, protože ti, kteří šili tuto výrobu v Prostějově, by do Jeseníku určitě nešli,“ dodala.

Tomáš Medek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme