Opavský závod na výrobu sušenek čeká rozšíření kapacity. Práci najde 200 lidí

Společnost Mondeléz potvrdila, že za více než dvě miliardy korun rozšíří svou továrnu na výrobu cukrovinek v Opavě. Díky tomu nabídne práci dalším minimálně dvěma stovkám lidí. Z Opavy se už za rok a půl stane evropská sušenková velmoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sušenky | Foto: Fotobanka stock.xchng

Před opavským úřadem práce úsměvy nehledejte. Práce je málo a nezaměstnaní se zlobí.

Mnoho lidí do dneška nevěřilo spekulacím o trojnásobném navýšení kapacity závodu Opavia. Jako muž před vývěskou s volnými místy. „Berou to spíše jako brigádníky před Vánocemi, protože je větší zájem o sušenky,“ domníval se.

Nejde o žádné brigády. Na jaře začínáme stavět a lidi hledáme už teď, potvrdil ředitel opavského závodu Slavomír Pudiš.

Přehrát

00:00 / 00:00

O navýšení kapacity opavské továrny na sušenky zjišťoval více Martin Knitl

„Momentálně máme otevřené pracovní pozice na inženýry, následně budeme nabírat technické operátory, údržbáře, elektromechaniky a elektrikáře. Spolupracujeme s místním úřadem práce tak, aby se lidé k těmto informacím dostali.“

Firma chce opavskými sušenkami zaplavit evropský trh a pět nových linek se rozjede v polovině roku 2015. Nejde jenom o volná místa - nová továrna pomůže celému okolí průmyslové zóny na kraji města.

„Vybudování spojky mezi Krnovskou a Vávrovickou ulicí nám pomůže odclonit průmyslovou zónu. Z pohledu Vávrovic bude osazena třístupňová zeleň. Celý kolos bude kryt zelení,“ dodává nezávislý starosta opavské části Vávrovice Miroslav Kořistka.

Dvoumiliardovou investici poslala do Opavy mimo jiné i tradice výroby, která v tomto slezském městě sahá až do roku 1840, kdy tehdejší soukeník Fiedor nabídl zákazníkům první cukrovou oplatku.

Více takových zpráv pro nezaměstnaností zmítané Ostravsko, poslal stručný vzkaz ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala. „Je to dobře. Stovky pracovních sil, to v současné době nechodí pěšky.“

Po rozšíření výroby bude v závodě pracovat dohromady téměř 900 lidí.


Továrna Opavia v Opavě

Martin Knitl, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme