OPEC bude jednat o cenách ropy, změna těžebních limitů se nečeká

Ministři Organizace zemí vyvážejících ropu se budou ve Vídni domlouvat na těžební strategii pro další období. Vyjádření ministrů před schůzkou naznačuje, že se změna těžebních limitů nedá čekat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těžba ropy, ilustrační obrázek | Foto: Comstock Images

Saúdská Arábie, která je neformálním vůdcem ropného kartelu, dokonce uvedla, že žádné kroky v tomto směru nejsou zapotřebí. Podle analytika Xtrade Brokers Jaroslava Brychty se současná cena mezi 68 a 73 dolary líbí spotřebitelům i producentům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Analytik Xtrade Brokers Jaroslav Brychta o cenách ropy

"To je přesně cena, po které v minulosti volali jak vývozci tak spotřebitelé a to v době kdy byla cena mimořádně vysoká. Tahle cena je určitě vhodná a není třeba cokoli měnit," řekl Brychta.

Současná cenová hladina proto podle něj může vydržet delší dobu. "Hlavně růst směrem nahoru je omezený, protože máme historicky vysoké zásoby ropy v Americe i v Číně, z druhé strany zase tlačí zlepšující se ekonomická situace ve světě," dodal analytik Brychta.

Igor Maňour, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme