Opel zřejmě přece jen skončí v rukou kanadsko-rakouské firmy Magna

Americký koncern General Motors se zřejmě nakonec přece jen rozhodl prodat německou automobilku Opel. Podle zpravodajských agentur by novým majitelem měl být kanadsko-rakouský výrobce autodílů Magna. General Motors si ale údajně pro tento scénář klade podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo Opelu v Ruesselsheimu | Foto: ČTK

Dlouho se mělo zato, že američtí manažeři mají strach z toho, aby se citlivé průmyslové technologie nedostaly do Ruska. Na nabídce Magny se totiž podílejí ruská banka Sberbank a automobilka Gaz.

Pro převedení německé firmy do rukou tohoto konsorcia si ale General Motors zřejmě klade blíže neupřesněné podmínky. Spolková vláda, která nabídku Magny také upřednostňovala, se k poslednímu vývoji nechtěla vyjádřit.

Rozhodující slovo bude mít speciální svěřenecký fond Opelu, ve kterém mají americká mateřská firma a Německo po dvou zástupcích.

Kanadsko-rakouský výrobce autodílů garantoval prozatímní udržení všech pracovních míst ve čtyřech německých závodech Opelu. General Motors měl naopak v úmyslu závody v Bochumi a Eisenachu uzavřít.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme