Opencard mění správce. Pražanům by mohla nabídnout více funkcí

Karta Opencard má nového správce. Je jím nizozemská společnost Emoney Group. Vystřídá tak dosavadního dodavatele, firmu Haguess, jejíž služby byly údajně předražené. Praha jí platila téměř čtyři miliony korun měsíčně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard

Opencard | Foto: Tomáš Adamec

Projekt Opencard, který provázely komplikace a podezření z korupce, se po pěti letech možná dočká i nových funkcí.

Zatím karta slouží jen jako tramvajenka, průkazka do knihovny a k placení parkovného. Nový provozovatel Opencard podle deníku E15 chce v budoucnu rozšířit služby karty. Podrobnosti ale zatím společnost neuvedla, rozhodnutí je totiž na pražském magistrátu.

Správcem projektu Opencard totiž bylo a nadále zůstává hlavní město Praha. Hlavní role společnosti Emoney Group je podpora celkového systému Opencard. To znamená IT podpora, ale hlavně udržování stávajících služeb a jejich další rozšiřování.

Mluvčí Emoney Group Martin Opatrný říká, že o přijetí nabídky nových služeb proto musí rozhodnout město. „Naše role je podpoře systému jako takového. V případě, že bude mít Praha zájem, jsme připraveni dát k dispozici naše zkušenosti,“ upřesnil Opatrný.

Magistrát se k možnosti rozšíření nových služeb zatím nevyjádřil. Předsedkyně komise pro Opencard Eva Vorlíčková informovala Radu o změnách v provozu systému během poledne. Zatím se tedy neví, kdy a jestli vůbec ke stávajícím službám, jako je elektronická tramvajenka nebo průkazka do knihovny, přibudou další.

Dohoda o prodeji podílu včetně pohledávek a závazků se týkala jenom dvou soukromých společností. Tedy Hagesu a Emoney Group. Obě se rozhodly, že bližší podrobnosti uzavřeného obchodu - včetně výše transakce - nebudou komentovat.

Téměř dvě třetiny lidí považují pražský projekt čipové karty opencard za nedůvěryhodný | Foto: ČTK

ak, Magdaléna Medková, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme