Oprava trati poničené povodněmi na Novojičínsku přijde na 90 milionů korun

Červnové povodně stále komplikují železniční dopravu na Novojičínsku. Největší problémy dělá státu trať Hostašovice - Nový Jičín Horní nádraží, na jejíž opravu připravuje Správa železniční a dopravní cesty projekt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodněmi stržený most (ilustr. foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

"Trať mezi Hostašovicemi a Novým Jičínem Horním byla poškozena červnovými povodněmi úplně nejvíce. Došlo tam prakticky ke spláchnutí nárazovou vlnou. Odhady na její zprovoznění jsou přibližně 85 až 90 milionů korun," přiblížil mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Pavel Halla.

Podle něj SŽDC čeká v těchto dnech na vyjádření hejtmana Moravskoslezského kraje, jak se staví k budoucnosti provozování osobní železniční dopravy v tomto úseku.

"Zda se kraj bude na financování opravy tratě podílet. Současně s tím připravujeme podmínky pro zadávací dokumentaci projektu na rekonstrukci pravděpodobně nejvíce poškozeného úseku," dodal mluvčí.

Přečtěte si také:
S odklízením následků povodní pomáhají vojáci
Hladiny řek na Moravě klesají, obce za pomoci vojáků likvidují škody
Počet obětí záplav na Moravě dále stoupl
Většinu nákladů při odstraňování následků povodní zaplatí stát
Záplavami postižené obce dostávají další peníze

Katka Brezovská, Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme