Otazníky nad prodejem traťových strojních stanic

Odboráři podezírají úředníky ministerstva financí z korupce v souvislosti s prodejem traťových strojních stanic. S privatizací těchto objektů České dráhy a odboráři nesouhlasili. Odborový předák Jaromír Dušek zvlášť upozorňuje na nevýhodný prodej objektu v Českých Budějovicích firmě Head Sport za 9 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Duška má budějovická hala hodnotu 76 milionů. Ministr dopravy Jaromír Schling však možnost korupce odmítá a tvrdí, že šlo o standardní postup a že fungování traťové stanice v Českých Budějovicích mělo stejně časem skončit.

Podle Schlinga by se nikomu jinému než firmě Head Sport nepodařilo budějovický objekt prodat, protože zmíněná firma už jeho část získala v minulých letech a přišla s nabídkou dalšího rozšíření své výroby a možností rekvalifikace zaměstnanců traťové stanice, kteří o to budou mít zájem.

Jaromír Schling Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu také řekl, že o privatizaci budějovické STS už České dráhy uvažovaly před delší dobou. Ministerstvo financí rozhodlo o prodeji za účetní cenu, což je podle Schlinga standardní postup při prodeji předem známému kupci.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme