Otazníky nad prodejem traťových strojních stanic

Odboráři podezírají úředníky ministerstva financí z korupce v souvislosti s prodejem traťových strojních stanic. S privatizací těchto objektů České dráhy a odboráři nesouhlasili. Odborový předák Jaromír Dušek zvlášť upozorňuje na nevýhodný prodej objektu v Českých Budějovicích firmě Head Sport za 9 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Duška má budějovická hala hodnotu 76 milionů. Ministr dopravy Jaromír Schling však možnost korupce odmítá a tvrdí, že šlo o standardní postup a že fungování traťové stanice v Českých Budějovicích mělo stejně časem skončit.

Podle Schlinga by se nikomu jinému než firmě Head Sport nepodařilo budějovický objekt prodat, protože zmíněná firma už jeho část získala v minulých letech a přišla s nabídkou dalšího rozšíření své výroby a možností rekvalifikace zaměstnanců traťové stanice, kteří o to budou mít zájem.

Jaromír Schling Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu také řekl, že o privatizaci budějovické STS už České dráhy uvažovaly před delší dobou. Ministerstvo financí rozhodlo o prodeji za účetní cenu, což je podle Schlinga standardní postup při prodeji předem známému kupci.

Milan Kopp, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme