Začíná prodloužený víkend se dvěma státními svátky. Nakoupíte 5. a 6. července v obchodech?

Českou republiku čekají dva červencové státní svátky – čtvrteční výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje, které následuje 603. výročí upálení mistra Jana Husa. Oba dny však prodejny i obchodní řetězce zůstanou otevřené. Bude tak možné si v klidu nakoupit. Zavřeno bude až 28. září na Den české státnosti.

Doporučujeme Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: flickr.com, Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic, Nic Taylor

Otevírací dobu prodejen, supermarketů i hypermarketů během státních svátků upravuje zákon. Pokud jejich prodejní plocha překračuje 200 metrů čtverečních, musí ve vybraných dnech zůstat zavřené, jinak se vystavují postihu a pokutě.

KDY MAJÍ OBCHODY OTEVŘENO?

  • 30. březen – Velký pátek
  • 1. květen – Svátek práce
  • 5. červenec – Příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • 6. červenec – Výročí upálení mistra Jana Husa
  • 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii

Oba prázdninové dny – tedy 5. i 6. července – ale bude v českých obchodech možnost normálně nakoupit. Výjimku mohou tvořit jen ty prodejny, které se dobrovolně rozhodly během svátků zavřít.

Zavřeno zůstává celkem o osmi svátcích – na Nový rok, Velikonoční pondělí, Den vítězství, Den české státnosti a vzniku samostatného československého státu a na první i druhý svátek vánoční. Jedinou výjimkou je Štědrý den, kdy je prodej povolen do 12. hodiny.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme