Ovoce a zelenina zřejmě podraží, tvrdí řetězce. Sníh zničil úrodu ve Středozemí

Kvůli nepříznivému počasí ve Středomoří je zničena velká část tamní produkce ovoce a zeleniny. Kvůli tomu mají některé obchodní řetězce problém je dovážet. Proto podraží anebo bude nekvalitní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pomeranče | Foto: CC0 Public domain

Ovoce a zelenina v obchodech může být výrazně dražší nebo mít horší kvalitu. Sníh totiž zničil většinu úrody ve Středomoří.

„Týká se to nejvíce čerstvé zeleniny, jako je špenát, salát ledový nebo římský, rukola, polníček, rajčata, papriky, pórek, a zároveň jsou to i další druhy ovoce, jako například citrusy,“ vysvětlila mluvčí společnosti Makro Romana Nýdrle.

Řetězce se ale snaží zákazníkům čerstvé ovoce nebo zeleninu zajistit. „Jsme v denním kontaktu s našimi dodavateli, snažíme se prioritně zajistit pro Makro dodávky aspoň některých základních kategorií právě ovoce a zeleniny,“ řekla Nýdrle.

Podobný problém řeší i obchodní řetězec Kaufland. Ten Českému rozhlasu potvrdil, že se mu ale i za těchto podmínek daří zajistit pro zákazníky veškerý sortiment.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme