Panasonic končí s výrobou na Žatecku. O práci přijde 600 lidí

Panasonic končí s výrobou v průmyslové zóně Triangle na Žatecku. V kraji s nejvyšší nezaměstnaností tak přijde o práci dalších šest stovek lidí. Japonská firma vyráběla v zóně od roku 2007 LCD panely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panasonic vyrábí v Žatci ploché obrazovky od roku 2007 (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Zástupci Panasoniku dnes potvrdili, že firma do konce roku skutečně propustí přes 600 zaměstnanců.

Zavření továrny vysvětluje strategickými důvody - místo televizorů se chce více zaměřit na maloformátové panely.

Úřad práce už oznámil, že v Trianglu zřídí v druhé polovině prosince detašované pracoviště, které pomůže propouštěným hledat nového zaměstnání. Nebude to ale jednoduché.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký dopad bude mít odchod Panasoniku z průmyslové zóny Triangl, vysvětlovala ve Stalo se dnes dosluhující hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová

„Dva noví investoři, kteří přišli do zóny a budou vyrábět autodíly, chtějí kvalifikované dělníky a rekvalifikace u některých bude velmi obtížná, aby přešli na tuto novou výrobu. Nehledě na to, že noví investoři nevytvoří takový počet míst,“ upozornila dosluhující hejtmanka Ústeckého kraje z ČSSD Jana Vaňhová.

Jedna z největších průmyslových zón v Česku funguje na ploše bývalého letiště u Žatce už šest let, ale zatím zůstává za očekáváním.

Triangle měl stát 1,3 miliardy korun a nabídnout 13 tisíc pracovních míst. V současné době tam pracuje asi 1020 lidí, z nichž 600 končí v Panasoniku ke konci roku. Náklady se už přitom vyšplhaly na 2,5 miliardy korun.

Panasonic zhruba třemi lety převzal v zóně Triangle objekt po jiné japonské firmě Hitachi, která tam vyráběla především plazmové televize. Žatecká továrna dodávala panely do továrny na televizory v Plzni, tam ale výroba podle vyjádření firmy zůstává, jen s jinými dodavateli.

Dagmar Cestrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme