Papírna na Šumpersku by mohla změnit majitele

Papírna v Jindřichově na Šumpersku je mimo provoz od prosince 2008 a je na prodej. Obálky s nabídkami se budou otvírat dnes. Bývalí zaměstnanci závodu i obec věří, že se kupec najde a závod znovu rozjede.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z papíru se dělají knihy... a baterie!

Z papíru se dělají knihy... a baterie! | Foto: Free Stock Photos

Papírna v Jindřichově dávala práci více než dvěma stovkám lidí. Přežila povodně v roce 1997, hlubokou ránu jí zasadila hospodářská krize v roce 2008, věřitelé rozhodli o uzavření závodu.

Od té doby se hledá nový kupec pro jindřichovskou papírnu a právě dnes se budou otvírat obálky s nabídkami, potvrdil místostarosta obce Josef Kozák: „Dále se dá předpokládat, že by se měly objevit nabídky na prodej nemovitostí mimo areál závodu Jindřichov.“ Oživení závodu by přijala jak obec, tak lidi, kteří tam řadu let pracovali. Výsledky dnešního otevírání obálek se tak očekávají s velkým napětím.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme