Paříž se obává odlivu výrobců k novým členům EU

Fracouzský ministr zahraničí Michel Barier ostře kritizoval evropskou komisařku pro regionální rozvoj Danutu Huebnerovou. Podezřívá ji, že chce odlákat výrobce z rozvinutých částí unie do nových členských zemí, mimo jiné do rodného Polska komisařky Huebnerové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslový provoz

Smyslem evropské solidarity a strukturálních fondů není likvidace podniků v jedné části unie a jejich přenesení do druhé, prohlásil Michel Barnier během návštěvy Lotyšska. Bývalý eurokomisař varoval nové členské země, aby se nepokoušely o daňový dumping.

Komisařka Huebnerová v rozhovoru pro francouzskou La Tribune uvedla, že vytváření umělých překážek proti přenášení výroby do míst s levnější pracovní silou by poškodilo konkurenceschopnost firem.

Tyto překážky v rámci unie by podle ní nakonec způsobily, že majitelé přenesou své podniky mimo Evropu - do Číny nebo Indie. Musíme umožnit stěhování podniků v rámci unie, abychom snížili jejich náklady, prohlásila komisařka pro regionální rozvoj.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme