Partnerských poboček České pošty je už 380. Obce často musí financovat delší otvírací dobu

Obce a městské části chtějí s Českou poštou vyjednat lepší podmínky pro provoz partnerských poštovních poboček. Těch je současně přes 380 a přibývají další.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pošta (ilustrační foto) | Foto: Jaroslava Mannová

Česká pošta platí fungování přepážek na 15 hodin týdně, dává na provoz průměrně 16 tisíc korun měsíčně. Řadě obcí to ale nestačí.

Česká pošta vydává vlastního modrého mauricia. Nejslavnější známku světa už vlastní i Čech

Číst článek

Podle výkonného ředitele Svazu měst a obcí a nezávislého starosty Velkého Oseku Pavla Drahovzala ale některé úřady musí otevírací dobu prodlužovat a pak na to doplácí. „Někde to dosahuje částek až k desetitisícům korun měsíčně navíc z obecního rozpočtu,“ řekl Radiožurnálu Drahovzal.

Pošta požadavky obcí zatím řeší individuálně a slibuje, že od podzimu se situace zlepší. „Poštovní služby jsou poměrně komplikované, všechny ty uzávěrky, na tom pracujeme. Letos jsme v polovině roku nasadili novější systém,“ potvrzuje marketingový ředitel pošty Jan Foubík.

Do roku 2025 by se mělo až 70 procent tradičních poboček České pošty přeměnit na pobočky partnerské. Provozovat je tak budou podnikatelé, nebo obce.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme