Slovenský podnikatel Krúpa koupil akcie amerického správce dat Cloudera za 154 milionů korun

Investiční skupina Krupa Global Investments (KGI) slovenského podnikatele Pavola Krúpy, sídlící v Praze, koupila balík akcií amerického správce dat Cloudera o hodnotě 6,7 milionu dolarů (asi 154 mil. Kč). Uvedl to v úterý server E15.cz. Jak velký podíl Cloudery tím KGI získala, server nepíše.

Praha / Palo Alto (Kalifornie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský finančník Pavol Krúpa sám ve volbách nekandiduje, podporuje však stranu Dobrá volba | Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Cloudera, která se zabývá správou a zpracováním velkých objemů počítačových dat, nemá nyní podle KGI dobré výsledky. V konkurenci Amazon Web Services a dalších cloudových firem oslabily akcie Cloudery od začátku roku o téměř 40 procent, píše E15.cz.

KGI ale sází na to, že Clouderu nasměruje k ziskům investor Carl Icahn, který má ve firmě podíl 12,6 procenta.

„Plně podporujeme Icahnův plán na získání křesla ve správní radě a provedení nezbytných zásadních kroků, které rozhýbají tým vedení,“ sdělil serveru Krúpa. „Myslíme si, že akcie společnosti Cloudera jsou v současné době podhodnoceny,“ doplnil.

Cloudera podle serveru očekává, že letos bude mít příjmy 745 až 765 milionů dolarů (17,1 až 17,6 mld. Kč), což je pod odhadem analytiků. Firma také čeká ztrátu ve výši 28 až 32 centů na jednu akcii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme