Bakalu jsem nevydíral, jeho právníky neznám, říká miliardář Krúpa. Připravuje žalobu

Spor mezi miliardáři Pavlem Krúpou a Zdeňkem Bakalou se vyostřuje. Minulý měsíc Bakala zažaloval finančníka Krúpu v USA za to, že se ho údajně pokusil vydírat. Krúpa teď Radiožurnálu potvrdil, že na Bakalu připravuje žalobu za poškození svého jména i jména jeho bývalé firmy Arca Capital.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miliardář Pavol Krúpa | Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Finančník Krúpa si údajně řekl právníkům jednoho z nejbohatších Čechů Zdeňka Bakaly letos v létě o půl miliardy korun za to, že přestane ve Spojených státech a v dalších zemích očerňovat jeho jméno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Finančník Pavol Krúpa tvrdí, že miliardáře Zdeňka Bakalu v USA nevydíral a chce se s ním za to soudit. Více si poslechněte v reportáži Jany Klímové.

Krúpa však vydírání odmítá. „Nevydíral a svým způsobem jsem se s ním ani nesetkal, ani jsem neměl možnost. Ani o to nestojím. Ani jeho právníky neznám,“ řekl Radiožurnálu Krúpa. Za pomluvu proto teď chystá v Česku i USA žalobu na Bakalu.

Bakalova mluvčí Šárka Samková ale oponuje: „Jsme přesvědčeni, že obvinění obsažená v naší žalobě jsou věcná a přesná. Žaloba tvrdí, že Pavol Krúpa rozpoutal účelovou kampaň plnou nepravdivých informací, obtěžování a vydírání, a to taky u soudu dokážeme.“

Vydírání, Krúpa, Bakala a exvelvyslanec Schapiro. V USA se chystá drsný souboj

Číst článek

Bakalův právní tým, jehož členem je i bývalý velvyslanec v Praze Andrew Shapiro, v žalobě podané ve Spojených státech napsal, že Krúpa si najal v USA firmu s názvem Crowds on Demand podnikatele Adama Swarta. Ta pak pořádala různé nátlakové akce včetně demonstrací před domem Bakaly v USA.

„Rozeslali stovky e-mailů se lživými obviněními obchodním partnerům i osobním kontaktům Zdeňka Bakaly. Firma Crowds on Demand platila komparsisty, aby se vydávali za protestující demonstranty falešné organizace, která o sobě tvrdí, že vystupuje jménem českých dělníků,“ popsala mluvčí Samková.

Zdeněk Bakala u amerického soudu žaluje podnikatele Krúpu. Měl ho vydírat kvůli stovkám milionů

Číst článek

Lidé převlečení za horníky během nich prý třeba tvrdili, že prodejem bytů OKD udělal Bakala v Česku z horníků bezdomovce a že OKD vytuneloval.

Krúpa tvrdí, že na tom nevidí nic lživého. „V podstatě oklamal celé Česko a já deklaruju, že pan Bakala by měl vrátit minimálně 50 miliard, které z této republiky vytáhl,“ dodal Krúpa.

Bakala jakékoliv nezákonné kroky a tunelování OKD odmítá. Krúpa patří k minoritním akcionářům mateřské firmy dolů NWR. Její akcie po pádu dolů ztratily hodnotu a firma skončila v likvidaci.

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme