Pendolino zahájí pravidelný provoz zřejmě v úterý

Zřejmě už od zítřka nasadí České dráhy do pravidelného provozu první dva rychlovlaky Pendolino. Drážní úřad totiž konečně vydal potřebná povolení pro jejich provoz. Dlouhodobým problémem byly rušivé proudy vlaku na části železniční sítě, které by teoreticky mohly ovlivnit správnou funkci zabezpečovacího zařízení. Ty zcela neodstranil ani dodatečně instalovaný kompenzátor, takže na poslední chvíli musela být změněna příslušná norma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pendolino na nádraží | Foto: Jan Rosenauer

Ministr dopravy Milan Šimonovský, který byl dnes jedním z prvních cestujících Pendolina na trase mezi Brnem a Břeclaví, je ale přesvědčen o naprosté bezpečnosti souprav.

"Jsem přesvědčený, že náš Drážní úřad, který je dozorovým a povolovacím orgánem, by neudělal nic, co by nebylo v zájmu bezpečnosti cestujících. Vlaky s výkyvnými skříněmi, které jezdí po celé Evropě, jsou naprosto bezpečnými spoji. Možná problém, který je řešen odborníky, je spíše nekompatibilnost železniční tratě a těchto nových evropských vozidel, kde máme v těch tratích ještě hodně co dohánět."

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme