Peníze pro povodněmi postižené obce jsou stále k použití

Peníze, které obcím postiženým povodní předisponoval z letošní rezervy státního rozpočtu krajský úřad, jsou použitelné i po skončení krizového stavu. Vyplývá to z výsledků schůzky starostů Litoměřicka se zástupcem úřadu. Podmínkou je použít peníze na úhradu prvotních nákladů, teré prokazatelně vznikly během povodní. Proúčtovány ovšem musejí být do letošního prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Filip Víšek

Starostům tří desítek obcí, kteří jednání vyvolali, to vysvětlil vedoucí ekonomického odboru krajského úřadu Stanislav Dostál. Přesto obce bojují o to, aby peníze, které nestačí utratit, byly převedeny do Fondu obnovy a mohly být využity i v příštím roce. Některé práce totiž nyní nelze dělat, například u objektů s porušenou statikou. Terezínská starostka Růžena Čechová k tomu uvedla. "Přitom to je prvotní příčina, která by se mohla z těchto peněz zaplatit, ale protože se to do konce roku nestihlo, tak tohle všechno nám unikne." K možnosti využití peněz i v příštím roce směřuje petice starostů ministerstvu financí.

Markéta Kaclová, Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme