Penzijní fond Aegon se nezúčastní druhého pilíře reformy

Penzijní fond Aegon oznámil, že se nezúčastní druhého pilíře reformy penzí. Hlavním důvodem je nejistota, jestli se podaří získat dostatečný počet zájemců. Aegon se tak připojil k penzijním fondům ING a AXA, které neúčast ve druhém pilíři oznámily už dříve.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důchodové fondy, důchodové pojištění (ilustrační foto)

Důchodové fondy, důchodové pojištění (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„K tomuto rozhodnutí dospěl management společnosti po důkladném zvážení finančních a obchodních hledisek a rizik spojených se zavedením důchodového spoření. Hlavním důvodem je nejistota, zda se podaří získat dostatečný počet zájemců o vstup do druhého pilíře,“ píše Aegon v tiskové zprávě.

Aegon v říjnu získal od centrální banky povolení k činnosti penzijní společnosti a licenci k provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. Vznikne tak Aegon Penzijní společnost.

Tato společnost bude spravovat peníze klientů ve třetím pilíři penzijního spoření.

Důchodová reforma počítá celkem se třemi pilíři. První je státní pilíř, třetí pilíř je komerční penzijní připojištění.

Druhý důchodový pilíř spočívá v tom, že lidé budou moci přesměrovat tři procentní body z odvodů do vlastního spoření u fondů, přidat k nim budou muset částku ve výši dvou procentních bodů ze svého. Vstup do druhého pilíře je dobrovolný. Systém se vyplatí spíš mladým lidem s vyššími příjmy.

Renáta Prátová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme