Personál Lufthansy stávkuje na letištích v Berlíně a Frankfurtu, přidá se i Mnichov

Cestující Lufthansy se opět potýkají se značnými komplikacemi. Zaměstnanci této největší německé letecké společnosti od rána stávkují na letištích v Berlíně a Frankfurtu, odpoledne čeká omezení také Mnichov. Protest postihne stovky letů, s chaosem musí pasažéři počítat až do nočních hodin.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka personálu Lufthansy postihla stovky letů

Stávka personálu Lufthansy postihla stovky letů | Zdroj: Reuters

Palubní personál Lufthansy stávkuje od páté hodiny ranní v Berlíně, od šesté ve Frankfurtu nad Mohanem. Protest tam potrvá osm hodin. V Mnichově omezí provoz od 13. hodiny do půlnoci.

Už nyní je zrušená většina dopoledních letů, a to jak vnitrostátních a kontinentálních, včetně několika spojů do Prahy, tak i zaoceánských.

Páteční stávka na frankfurtském letišti stála Lufthansu miliony eur, rozsah té dnešní má být ale podle odborů ještě větší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na berlínském letišti Tegel popsala v Ranním Radiožurnálu zpravodajka Klára Stejskalová

Odboráři očekávají, že jen v Berlíně a Frankfurtu postihne na 400 spojů.

Společnost totiž nechce přistoupit na zvýšení platů stewardů a letušek o pět procent. Nabídka růstu mezd o 3,5 procenta odborům nestačí.

„Jsem ohromený dopadem, nečekali jsme, že se tolik zaměstnanců přidá k našemu protestu,“ pochvaluje si šéf odborového svazu UFO Baublies.

Stávka personálu Lufthansy se dotkla i cestujících v Praze. Zatím jsou zrušené čtyři lety

Číst článek

Kvůli pátečnímu osmihodinovému protestu ve Frankfurtu zrušila Lufthansa přes 200 letů, třikrát víc, než s kolika původně počítala. Na frankfurtském letišti zůstalo uvězněno na 26 tisíc cestujících.

Přesto k dalším jednání ve vyhroceném sporu o zlepšení pracovních podmínek palubního personálu nedošlo. A cestující se stali rukojmím v této bitvě.

Na berlínském letišti Tegel se u přepážek Lufthansy tvoří fronty nespokojených cestujících | Foto: Klára Stejskalová

Na berlínském letišti Tegel podle zpravodajky Českého rozhlasu začíná mezi pasažéry narůstat napětí a zlost. Před informačním stánkem Lufthansy se tvoří dlouhé fronty lidí, kteří se snaží přebukovat své letenky nebo získat náhradní spojení.

Někteří klienti si už ráno nechali odbavit kufry, protože se jim dostalo ujištění, že jejich let proběhne podle plánu, a teď se k nim nemohou dostat.

Právě skutečnost, že odbory ohlašují stávku na poslední chvíli, tentokrát snižuje pochopení cestujících. Těm, kteří dnes na letištích uvíznou, se snaží letecká společnost na místě poskytnout nápoje a jídlo, připravená jsou polní lůžka, a pokud let neodstartuje do šesti hodin, mají pasažéři nárok na vrácení peněz.

Všechny aktuální informace o zrušených linkách jsou k dispozici na webových stránkách společnosti Lufthansa.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme