Pětice německých farmářek ukončila protestní hladovku kvůli cenám mléka

V Německu se po roce znovu bojuje za vyšší výkupní ceny mléka. Pětice zoufalých farmářek dokonce před budovou spolkového kancléřství držela hladovku. Teď svou protestní akci kvůli zhoršení zdravotního stavu skončila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mléko

Mléko | Foto: prokaji.estranky.cz

"Nedáme své zdraví v sázku kvůli kancléřce Merkelové," řekla jedna z hladovkářek Steffi Butscherová z bavorského Fronreute.

Hlavním požadavkem Svazu chovatelů dojného dobytka je snížení mléčných kvót, díky kterému by se na trh dostávalo méně mléka. Zemědělci si od toho slibují zvýšení výkupních cen ze současných 20 až na 40 centů za litr.

Chovatelé dobytka také kancléřku Angelu Merkelovou žádají o uspořádání vrcholné schůzky o mléce. Tato agenda by se podle nich měla v politice stát ústředním tématem.

Protesty producentů mléka současně odhalily značné rozpory mezi zemědělskými organizacemi v Německu. Prezident Zemědělského svazu Gerd Sonnleitner se distancoval od hladovky farmářek s tím, že akce odporuje stylu jeho sdružení.

K tématu si můžete také přečíst:
V Německu znovu hrozí protesty farmářů kvůli cenám mléka
Zemědělci protestovali proti propadu výkupních cen mléka
Producenti mléka se další pomoci od EU zatím nedočkají
Evropská unie chce pomoci producentům mléka
České předsednictví Evropské unie chce podpořit producenty mléka
Madeta vypověděla další dodávky mléka, Gandalovič přislíbil zemědělcům podporu
Evropská unie se odhodlala k radikální reformě zemědělské politiky
V Česku se schyluje k válce o ceny mléka

Jiří Hošek, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme