Petr Souček

Manželé Součkovi, kteří zvítězili v moravskoslezském krajském kole soutěže o nejlepšího živnostníka, zaujali porotu hlavně originalitou. Ve dvouapůltisícovém městečku Velká Bystřice mají výrobnu a prodejnu zmrzliny a jsou v širokém okolí proslulí originálními poháry. "Děláme poháry do speciálních oplatkových kornoutů různých tvarů a názvů. Každý zákazník si může pohár sestavit podle vlastní fantazie. Lidé říkají, že tak nápaditou prodejnu jinde neviděli," líčí Petr Souček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Souček

Zmrzlinář Souček je původem nástrojař, jeho o šest let mladší žena má uměleckou školu. Když se před čtyřmi lety pustili do výroby zmrzliny, oba opouštěli jistá, ale nijak zajímavá zaměstnání. "Chtěli jsme dělat něco sami, vymýšlet," vysvětluje Petr Souček. Hlavním mozkem jejich provozovny je prý manželka. Ta přináší nápady, na něm je, aby je realizoval.

Součkovi podnikají v objektu bývalé Jednoty, který patří jejich rodině. Kromě výrobny zmrzliny tu společně provozují také prodejnu nábytku. Hlavní podnikatelský sen si chtějí splnit počátkem příštího roku. Zatím prodávají své poháry jen z okna "přes ulici", na jaře se ale chystají otevřít v bývalé Jednotě vlastní cukrárnu. Prostory pro ni už dokončují.

"Chceme cukrárnu pojmout jako malou galerii. Jednou se tam udělá výstava dětských kreseb, jindy budeme vystavovat dospělého výtvarníka. Jednak to přitáhne klientelu, jednak povedeme děti trochu ke kultuře," plánuje Petr Souček. I v cukrárně prý budou prodávat vše podle individuálních přání zákazníků.

Součkovým se vyplácí, že dokážou najít díru na trhu. Když začínali se zmrzlinářstvím, jiný výrobce zmrzliny ve Velké Bystřici nebyl. Dnes už je tu napodobuje další podnikatel. Cukrárna bude v Bystřici zatím jediná a Součkovi ujišťují, že když je zase konkurence dohoní, přijdou s něčím novým.

Zdroj: Hospodářské noviny

Podrobnosti o soutěži Živnostník roku 2006 a přehled všech finalistů najdete v tomto článku na stránkách ČRo 1 - Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme