Českému Philip Morris v pololetí vzrostl čistý zisk o 15,8 procenta. Roste také počet uživatelů e-cigaret

Společnosti Philip Morris Česká republika, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, vzrostl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 15,8 procenta na 2,02 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 27,5 procenta na 8,2 miliardy korun, uvedla v úterý firma v tiskové zprávě.

Kutná Hora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 27,5 procenta na 8,2 miliardy korun (ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Výkonnost v první polovině roku podle společnosti odráží lepší než očekávaný objem prodeje tabákových výrobků určených ke kouření, a to navzdory poklesu objemu prodeje, který byl více než vyvážen pozitivními dopady zvýšení cen ve druhé polovině loňského a první polovině letošního roku.

Philip Morris v Česku loni zvýšil zisk na 3,8 miliardy. Chce vyplatit dividendu 1600 korun

Číst článek

Pokračuje také silný růst prodeje tabákových náplní Heets a zařízení iQOS, v nichž se na rozdíl od obvyklých cigaret tabák zahřívá. Úroveň škodlivých a potenciálně škodlivých látek je podle firmy v těchto produktech o 90 až 95 procent nižší.

V první polovině roku 2019 firma zaregistrovala 104 000 nových dospělých uživatelů iQOS v České republice a 51 000 na Slovensku.

Philip Morris v Česku zaměstnává přes 1000 lidí. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme