Philips otevřel v Hranicích sedmimiliardovou továrnu

Největší zahraniční investice na zelené louce v zemi zahajuje provoz. V Hranicích na Moravě dnes slavnostně otevírají technologické centrum firmy LG Philips Display. Haly by měly sloužit k výrobě barevných televizních obrazovek. Slavnostního otevření hranické továrny se zúčastnilo stovky pozvaných host od nás i ze zahraničí. Českou vládu zastupuje ministr průmyslu a obcodu Miroslav Grégr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zájem je zkrátka přímo úměrný výši investice, která představuje částku 200 miliónů euro, tedy 7 miliard korun. Po dopoledních oficialitách čekal na návštěvníky bohatý program v podobě multimediální show, kterou zakončí velkolepý ohňostroj.

Nové technologické centrum firmy LG Philips Displays vytvoří do budoucna celkem tři a půl tisíce pracovních míst. Ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit dnes slavnostně zahájil jeho provoz v Hranicích na Moravě. Při této příležitosti vyjádřil přesvědčení, že střední Morava se tak stane centrem elektroniky: "To, co je opravdu nesmírně významné je to, že to jsou místa v oboru, který je perspektivní, Není to klasický obor strojírenství, těžká práce, ale je to obor elektroniky, který očekáváme, že desetiletí a desetiletí bude obor nosný a rozvojový, je důležité, že časem se v tomto regionu vytvoří centrum elektroniky."

Při otevírání centra byl i ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr. V oficiální části programu vyzvedl schopnosti investora i našich stavebních firem, kterým se společně podařilo zrealizovat tak velkou stavbu v průběhu jednoho roku: "Já jsem požádal posádku, když jsme sem letěli, aby nám zkroužila nad tím objektem, a je to obrovský pokrok za ten rok. Je to myslím velké úsilí a dobré organizační schopnosti investorské firmy, ale myslím, že je to také vizitka českých stavebních firem a českého personálu, že společnými silami dokázali během jednoho roku takovou grandiózní stavbu realizovat."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme