Piloti Air France budou stávkovat až do pátku. Praha ruší lety do Paříže

Ruzyňské letiště ruší kvůli stávce pilotů Air France, která potrvá ještě další čtyři dny, lety mezi Prahou a Paříží. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí letiště Eva Krejčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piloti Air France se chystají stávkovat | Zdroj: Reuters

Piloti francouzských aerolinek stávkují už šest dní. A plánují v tom pokračovat až do příštího pátku. Krejčí cestujícím radí, aby si stav letu ověřili raději přímo u společnosti Air France.

„Na dnešek máme v letovém plánu celkem dva přílety z Paříže a dva odlety do Paříže. Tyto lety byly v souvislosti se stávkou pilotů ve společnosti Air France zrušeny,“ upřesnila mluvčí letiště.

Večerní linka do Marseille, tedy přílet i odlet, v letovém plánu zůstává. „Máme informace také o zítřku, tam bylo plánováno celkem šest letů mezi Prahou a Paříží, tedy tři přílety a tři odlety. Dva přílety a dva odlety byly zrušeny,“ dodala Krejčí.

Piloti stávkují od pondělí 15. září, protože nesouhlasí s politikou Air France, která chce nízkonákladovou společností Transavia konkurovat podobným společnostem z dalších zemí.

Část pilotů by měla přejít právě do nízkonákladové společnosti, ale za horších finančních podmínek, než mají u Air France.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme