Piloti ČSA píší premiérovi. Stěžují si na postup managementu

Privatizace Českých aerolinií bude pokračovat a jejich současný ředitel Radomír Lašák zatím zůstává ve funkci. Alespoň než prodej státního podílu v ČSA skončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo ČSA. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Dohodli se na tom ministr dopravy Gustáv Slamečka a ministr financí Eduard Janota. Výnosy ČSA dramaticky klesly, vedení chce propustit 860 lidí.

Privatizaci aerolinek zkomplikovala francouzská Air France - KLM, která ze soutěže odstoupila. Jediným zájemcem o koupi 90procentního podílu státu tak zůstává konsorcium společnosti Unimex a Travel Service.

Piloti českých aerolinek mezitím napsali otevřený dopis premiéru Janu Fischerovi. Stěžují si v něm na postup managementu firmy.

"Jsme přesvědčeni, že poslední kroky a plány vedení ČSA byly jedním z důvodů odstoupení jediného strategického partnera ze soutěže," řekl ve vysílání Rádia Česka Filip Gaspar, prezident Sdružení pilotů ČSA.

Pilotům konkrétně vadí pokračování rozprodeje majetku aerolinií, hromadné propouštění a redukce provozu. Podle nich se může jednat o "úmyslnou likvidaci firmy". Piloti varují, že pokud stát situaci v ČSA nebude řešit, jsou připraveni vstoupit do stávky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý rozhovor s Filipem Gasparem na Rádiu Česko

K tématu si můžete dále přečíst:
Aerolinie Air France - KLM se stáhly ze soutěže o ČSA
ČSA se v prvním čtvrtletí propadly do ztráty 1,3 miliardy korun
Vláda z privatizace Českých aerolinií vyřadila Aeroflot a Odien
Nejrizikovější uchazeč o ČSA je podle BIS Aeroflot
Vládě hrozí kvůli ČSA dvojí zklamání
Zájem o koupi Českých aerolinií mají čtyři investoři

Marika Táborská, Martina Mašková, Rádio Česko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme