Pivovarníci hodlají chránit své zájmy v Bruselu

Čeští pivovarníci chtějí větší ochranu názvu "české pivo". Označení si chtějí pojistit i v Bruselu. Za své cíle bojují také na Srazu světových pivovarníků, který se koná v Česku a dneska končí. V médiích se ale objevil názor, že značka české pivo jim má zaručit hlavně výjimku z ekologických pravidel Unie - to znamená, že čeští pivovarníci by mohli na hektolitr piva i nadále spotřebovat o pětinu více energie než je v Evropě běžné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pivo | Foto: Jan Rosenauer

Předseda Svazu českých pivovarů Jan Veselý však tuto interpretaci jednoznačně odmítá: "Nikoliv, prosím, to je spekulace. My jsme to podávali proto, aby zákazník věděl, když bude na výrobku napsáno české pivo, že tento výrobek byl vyroben v České republice, respektive na vymezeném území, z určených surovin, určeným výrobním postupem a s definovanými konečnými vlastnostmi výrobku. To znamená, že nemůže někdo jiným způsobem vyrábět pivo v Čechách a říkat, že to je české pivo."

Veselý zároveň upřesnil, jak daleko je jejich žádost: "Zatím prostřednictvím našeho Úřadu průmyslového vlastnictví je žádost v Evropské komisi a ještě jsme nebyli kontaktováni, nežádali ještě žádné upřesnění a tak dále. Ale to má čas, my nikam nespěcháme."

Adam Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme