PKN Orlen souhlasí s doplatkem za podíl v Unipetrolu

Polský petrochemický koncern PKN Orlen souhlasí s doplatkem ceny za státní podíl v českém holdingu Unipetrol. Dnes to ve Varšavě řekl šéf PKN Orlen Igor Chalupec. Podle nedávného auditu v Unipetrolu by měl polský koncern doplatit jednu miliardu 645 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Igor Chalupec (uprostřed) | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

PKN Orlen převzal v květnu téměř 63 procent státních akcií v Unipetrolu a zaplatil za ně přes 13 miliard korun.

Privatizace Unipetrolu má souvislost také s trestním oznámením expremiéra Stanislava Grosse na polského lobbistu Jacka Spyru kvůli údajné pomluvě - policie ho ale odložila s tím, že se nestal trestný čin. Grossovi se nelíbily Spyrovy výroky na tajné schůzce s bývalým šéfem kabinetu premiéra Zdeňkem Doleželem.

Jejich rozhovor natočila skrytou kamerou televize Nova. Mluví se v něm o podezření z korupce vůči Grossovi. Trestní oznámení podal na Spyru kromě Grosse také úřad vlády a navíc společnost Agrofert podnikatele Andreje Babiše. O něm Spyra na schůzce s Doleželem řekl, že je provázaný s Grossem a přes manželku Šárku mu posílal peníze.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme