Plénum MMF a Světové banky v Praze skončilo

Šéfové Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze dnes oficiálně uzavřeli plenární zasedání obou institucí v Praze. Prezident MMF Horst Köhler ve svém závěrečném vystoupení s ocenil velkou shodu mezi účastníky a zdůraznil, že globalizace si vyžaduje spolupráci a instituce, které ji zajistí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Köhler také poděkoval organizátorům za mimořádnou pohostinnost a vyjádřil lítost nad \"smutnými událostmi\" v souvislosti s demonstracemi. Mluvčí výročních zasedání Martin Švehla si pochvaloval, že vše je přesně podle plánu a zasedání má standardní průběh. Zítra proběhnou závěrečné slavnostní ceremonie.

Hlavním tématem pražských zasedání bylo učinit globalizaci prospěšnější pro všechny, nejen pro vybrané země, připomněl Köhler. Jak uvedl, MMF by se měl snažit podporovat neinflační ekonomický růst, ze kterého budou mít užitek všichni lidé na světě. Měl by být centrem stability mezinárodního finančního systému, spolupracovat s ostatními organizacemi a být otevřenou institucí.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme