Pilsen Steel propustí 500 lidí. Zůstane jeden zaměstnanec z výroby, zbytek z administrativy

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel, které jsou v konkurzu a od loňského ledna nevyrábějí, propustí 500 zaměstnanců. Informaci České televize potvrdila ČTK předsedkyně zdejších odborů Ivanka Smolková. Ve firmě tak zůstane zhruba 50 lidí. Insolvenční správce Jaroslav Brož v prosinci řekl, že podnik má koupit strategický výrobní partner z oboru.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z podniku lidé odejdou 31. března (ilustrační foto) | Foto: Alexandr Satinský / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Jde o 477 lidí, ve firmě jich zůstane 47, z toho jediný člověk z výroby a zbytek z administrativy,“ řekla Smolková. Podle ní dostanou výpovědi po 20. lednu, protože musí uběhnout třicetidenní lhůta pro nahlášení hromadného propouštění.

Věřitelé Pilsen Steel vybrali nového kupce, ale jméno nezveřejnili. Investor plánuje obnovit výrobu

Číst článek

Ředitel plzeňského úřadu práce Zdeněk Novotný v pátek řekl, že koncem minulého roku obdržel oznámení podniku o hromadném propouštění, a potvrdil čísla uvedená Smolkovou. Podle obou souvisí propouštění s novým majitelem podniku. Z podniku lidé odejdou 31. března.

Do insolvenčního řízení, které začalo loni 19. června, se přihlásilo 87 věřitelů, kterým podnik údajně dluží 9,4 miliardy korun. Insolvenční správce tehdy popřel asi 7,8 miliardy korun včetně pohledávek tří největších věřitelů – ruských bank Vněšekonombanka, VEB Kapital a Mezinárodní investiční banky.

Správce uznal jen malou část, o zbytek se banky soudí v incidenčních sporech. Ani jedna nemá zástupce ve věřitelském výboru, v němž je finanční úřad, Česká správa sociálního zabezpečení a Plzeňská teplárenská. Zajištěného majetku firmy je většina.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme