Plzeňské hutě Pilsen Steel do konkurzu zatím nejdou

O úpadku plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel stále není rozhodnuto. Firma se potýká s milionovými dluhy a peníze nemá ani na provoz. V práci je teď jen zhruba 100 z více než 900 zaměstnanců. O podniku jednal plzeňský krajský soud. Dal podle návrhu dlužníka ruskému majiteli podniku čtrnáctidenní lhůtu na to, aby dohodl mimosoudní vyrovnání sporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budovy podniku Pilsen Steel v Plzni | Foto: Lukáš Milota

S tímto řešením souhlasila většina z 21 věřitelů. Soud taky jmenuje předběžného insolvenčního správce, který do firmy nastoupí do několika dnů.

K soudu přišla většina věřitelů a také několik zaměstnanců, kteří doma s napětím čekají, jak se situace vyřeší. Nikdo z nich nechtěl říct své jméno:

„Nevíme, jestli půjdeme do práce, nebo nepůjdeme. Máte půjčky, hypotéky, takže je to úplně o ničem. Nevíme, jestli bude teď výplata, nebo nebude…“
„Přes měsíc už nechodíme do práce. Je to špatný.“

Věřitelé souhlasili s tím, že dva týdny počkají na mimosoudní vyrovnání sporu. Mnozí z nich jsou ale skeptičtí.

„Soud dal společnosti Pilsen Steel 14denní lhůtu, za kterou se nestane vůbec nic,“ myslí si například majitel firmy, které plzeňské hutě dluží přes čtyři miliony korun.

Podle právníků Pilsen Steel probíhá jednání se strategickým investorem, který by plzeňský podnik koupil.

Jana Kosová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme