Počet Američanů potřebujících potravinovou pomoc roste

Víc než 30 milionů Američanů potřebuje státní pomoc při nákupu potravin. Podle údajů Ministerstva zemědělství, které ji má na starosti, se začíná počet lidí, kteří nemají prostředky na nákup dostatečného množství potravin, blížit rekordní hranici. Na vině je špatná ekonomická situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákupní vozík | Foto: Jan Rosenauer

Poukázky na potraviny dostává od státu 31 a půl milionu Američanů. Zaměstnanci ministerstva zemědělství a dobročinných organizací mluví o znepokojivém trendu, který nejeví známky, že by se zastavil.

Od loňska vzrostl počet lidí, kteří nemají ve Spojených státech prokazatelně dost peněz na jídlo o 17 procent. Poměrně je to nejvíc od roku 1994 a dá se očekávat, že rekord bude překonán.

Ministerstvo zemědělství odhaduje, že rodin, které občas musejí být o hladu, je ještě víc, jen to nepřiznává. Celkem odhaduje, že 36 milionů Američanů, tedy asi 11 procent, čas od času musí vynechat aspoň jedno denní jídlo.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme