Poděbradské sklárny pojedou naplno zhruba od poloviny října

Sklárny Bohemia Poděbrady zahájí výrobu naplno v říjnu. Podle informací Rádia Česko nový majitel, firma Crystal Bohemia, musí zajistit výrobu nejméně na dva roky, proto někteří zaměstnanci dostali smlouvy právě na tuto dobu. Už teď ale probíhají přípravné práce: dělníci pracují v oddělení kyselin, které je nutné pro čištění skla, a v oddělení manipulace, kde připravují k prodeji a balí dosavadní zásoby skla. Od 1. září nastoupí další technické profese.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obnovování činnosti sklárny v Poděbradech

Obnovování činnosti sklárny v Poděbradech | Foto: Pavel Pavlas

"Pece se začnou zahřívat 1. října, ale výroba skla není, jako kdyby se zapnula žárovka a zase vypnula. Před rokem se zastavila výroba - také to nebylo rázem, ty pece se musely pomalu odtemperovat, aby nevznikly škody, takže to bude trvat o trošku déle než druhý den. Ale do poloviny října bude výroba zahájena," řekl Rádiu Česko ředitel skláren Jaroslav Seifert.

Potvrdil také další naše informace, že práci dostalo nebo dostane přes 200 lidí: zatím jich pracuje kolem stovky, dalších 150 zaměstnanců bude zajišťovat hutní výrobu. Původně bylo 500 zaměstnanců.

"Sortiment musí být ten samý, protože si chceme udržet zákazníky a pokračovat. I po tu dobu, co se nevyrábělo, styk se zákazníky se udržoval. Takže to musí být ten sortiment, který byl a ještě ho musíme rozšířit. Inovace musí probíhat tak, jako byla dřív," dodal Seifert.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poděbradské sklárny pojedou naplno zhruba od poloviny října Mluvíme s ředitelem podniku Jaroslavem Seifertem a s prezidentem Hospodářské komory Petrem Kuželem.

"Výroba musí být rentabilní, a proto zahajujeme, aby rentabilní byla," konstatoval v rozhovoru pro Rádio Česko.

Za firmou Crystal Bohemia, která poděbradskou továrnu koupila za 61 miliónů korun, stojí skupina místních podnikatelů v čele s majitelem poděbradského autosalonu Pavlem Loudou. Je předsedou dozorčí rady Crystal Bohemia.

K tématu si můžete také přečíst:
Sklárny v Karolince opět spouští provoz
Sklárny v Karolince opět spouští provoz
O novém majiteli skláren Kavalier v Sázavě na Benešovsku je rozhodnuto
Novoborská sklárna Egermann obnovila po čtyřech měsících výrobu
Výroba v Crystalexu Nový Bor končí

Marián Vojtek, Patricie Polanská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme