Podle konkurzního správce Sazky si sportovní svazy nechaly rozkrást majetek

České sportovní svazy si úmyslně nechaly rozkrást svůj majetek - tedy loterijní společnost Sazka a pražskou O2 Arénu, řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu konkurzní správce Sazky Josef Cupka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konkurzní správce Josef Cupka se přiklání k prodeji arény v Praze | Foto: Šárka Ševčíková

„Vlastníci, já myslím, že už to padlo, že už to dokonce řekl pan ministr financí, že pokud si vlastník chce nechat rozkrást svůj majetek, tak mu v tom nemůžete zabránit. Vemte si, že tady majitelé nevěděli, kolik pan doktor Hušák si vyplácí plat nebo kolik platí svým zaměstnancům, nevěděli vůbec nic. Určitě to nebyl pan Hušák, naopak, ten využil situace.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl konkurzní správce Sazky Josef Cupka

Sazka byla na začátku listopadu prodána v konkurzu společnostem PPF a KKCG za 3,81 miliardy korun.

O2 Aréna postavená za 8 miliard korun má podle posudku Ernst and Young hodnotu asi 1,5 miliardy a o jejím osudu už rozhodnou věřitelé, a ne sportovní svazy.

Dvacet minut Radiožurnálu

Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme