Podle realitních kanceláří již ceny nemovitostí neklesnou

Realitní trh má podle realitních kanceláří to nejhorší za sebou, ceny nemovitostí již dále klesat nebudou a čeká se oživení. I to jsou témata prvního ročníku Realitního kongresu, který dnes probíhá v Praze. Dalšími tématy jsou například zotavení realitního trhu z důsledků finanční krize nebo vstup franšízových řetězců na český realitní trh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byty | Foto: Tomáš Adamec

Ještě v lednu letošního roku se hovořilo o tvrdých dopadech finanční krize na sektor realitního trhu. Podle serveru iDnes se tržby realitních kanceláří propadly v průměru o 30 procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

O současné situaci českého realitního trhu mluvil na Rádiu Česko Josef Šinágl, generální ředitel MEXX Reality

„Nemůžu hodnotit i za mé kolegy z realitní branže, ale za naši společnost mohu říci, že jsme naopak za první pololetí zaznamenali takřka třicetiprocentní nárůst objemů transakcí v realitách,ů říká Josef Šinágl, generální ředitel MEXX Reality.

„Podle mého názoru je jedním z důvodů to, že klienti konečně pochopili, přestože se mediálně prezentovalo cosi odlišného, že žádný zásadní propad cen nemovitostí už nás nečeká. Jsme na spodní hranici. Ceny stagnují a u některých nemovitostí již začaly dokonce stoupat,“ vysvětluje Šinágl a dodává:

„Z mého pohledu se stále ještě prodává málo nemovitostí od lidí, kteří nejsou schopni splácet své hypotéky. Banky si je ještě drží. Kdyby se na trh dostalo více nemovitostí z takzvaných rizikových hypotečních úvěrů, určitě by to pomohlo ještě více trh oživit.“

Roman Chlupatý, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme