Podle Sarkozyho musí eurozónu zachraňovat hlavně Francie s Německem

Stabilitu eura musí garantovat Francie a Německo, prohlásil francouzský prezident Nicolas Sarkozy ve svém projevu v Toulonu. Soustředil se v něm na Evropu a za její dva pevné pilíře označil právě Paříž a Berlín. Nicolas Sarkozy a německá kancléřka Angela Merkelová budou o situaci v eurozóně jednat v pondělí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy po jednání o krizi eurozóny

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy po jednání o krizi eurozóny | Foto: Martin Meissner | Zdroj: ČTK

Sarkozy prohlásil, že Evropa nemá na výběr a musí táhnout za jeden provaz. Podle něj je nutná fiskální disciplína a tvrdé sankce pro ty, kteří se nebudou chovat zodpovědně. Francouzský prezident zároveň připomněl, že ekonomické zotavení bude zdlouhavé.

Ve svém projevu věnoval Sarkozy značnou část času Evropě, i když nezapomněl rovněž na domácí témata včetně jaderné energie, když řekl, že Francie se bez ní neobejde.

Podle komentátorů nesl jeho projev silné znaky prezidentské kampaně a Sarkozy se během něj snažil obhájit svou bilanci prezidenta země.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme