Podle zemědělců není důvod k razantnímu zdražení másla

Zdražení čtvrt kilogramu másla na 60 korun po Novém roce je nesmysl a nelze ho zdůvodnit růstem cen syrového mléka - uvedli to zástupci Zemědělského svazu. Podle nich stojí za zdražováním potravin častěji obchodníci a zpracovatelé než samotní farmáři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

máslo | Foto: Jan Rosenauer

Předseda Zemědělského svazu Miroslav Jirovský argumentuje: "My předpokládáme, že roste cena másla, ale nikoli na 60 korun na čtvrtku, ale domníváme se, že se bude pohybovat někde mezi 35 až 40 korunami. Ovšem toto má předpoklad jeden: že se nebude zvyšovat marže obchodních řetězců."

Razantní zdražení másla v příštím roce oznámila nedávno největší tuzemská mlékárna Madeta. Její ředitel Milan Teplý Radiožurnálu řekl, že jeho firmu zemědělci přinutili výrazně zvýšit výkupní cenu mléka.

"Jestliže stoupnou ovšem i ostatní nákladové položky, tak není to mléko jedinou položkou, která ovlivňuje koncovou cenu na pultě. Já si neumím představit, že by to mohli zemědělci myslet vážně, když řeknou: Ne, narůstající cena mléka nezpůsobila nárůst cen mlékárenských výrobků. Takhle bych přece tu odpověď nikdy nemohl od nich očekávat a já věřím, že tak ani nebyla."

Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme