Podniky na Ostravsku chystají miliardové investice kvůli ovzduší

Čtyři miliardy z evropských fondů zamíří na Ostravsko. Dotace mají pomoci zlepšit tamní znečištěné ovzduší. Peníze mohou získat i velké podniky. Dnes s nimi o jejich plánech bude jednat v moravskoslezské metropoli ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na areál společnosti ArcelorMittal Ostrava

Pohled na areál společnosti ArcelorMittal Ostrava | Foto: F. Tichý

Například Arcelor Mittal slibuje investici za 4,5 miliardy korun. Podle ředitele společnosti pro životní prostředí Petra Baranka by tak hutní gigant snížil hlavně produkci prachu.

„Nejvýznamnější z projektů jsou odprášení aglomerace, odléváren a vysokých pecí, injektáž prachového uhlí do stejných zařízení. Dále pak snížení fugitivních emisí z nakládání se surovinami a vápnem. Budeme tak vypouštět menší množství emisí, než máme v současné době uloženo integrovaným povolením, které vydal krajský úřad,“ uvedl Baranek.

Silvie Mikulcová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme