Pohledávku Trendu vydražila britská společnost

120 miliónů korun - to je částka, za kterou britská společnost Suringham Enterprises vydražila pohledávku vytunelovaného a zkrachovalého investičního fondu Trend. Pohledávku měl Trend vůči kyperské společnosti Forminster Enterprises Limited. Vyvolávací cena činila 300 miliónů korun, ale holandskou dražbou spadla na vydražených 40 procent. Suringham Enterprises byla jediným účastníkem dražby. Pohledávku do dražby navrhl správce konkursní podstaty Trendu Vítězslav Hálek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Suringham Enterprises byla jediným účastníkem dražby. František Kokna, který zájmy britské společnosti zastupoval, na dotaz Českého rozhlasu odmítl, že by pohledávku nakupoval pro osoby nebo firmy spojené s vytunelováním investičního fondu Trend. S uzavřeným obchodem byl velmi spokojen. "S dosaženou částkou 120 miliónů jsem spokojen a doufám, že s ní bude spokojen i správce konkurzní podstaty. S tím, že tady nikdo nebyl, si myslím, že to je reálná cena pro všechny zúčastněné, protože to je 40 procent z pohledávky, a to je v dnešní době pro všechny zajímavé."

Podle policie správci Trendu nezákonně vyvedli akcie za 1,3 miliardy korun. Cílem dražby bylo získat hotovost nutnou k uspokojení věřitelů, kteří žádají, aby jim fond uhradil téměř jednu miliardu korun.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme