Pojištění před summitem je spíš pro firmy

Zájem o připojištění proti rizikům, které mohou vzniknout v souvislosti s pražským summitem NATO, roste. Pojistky se vesměs vztahují na případné škody z hromadných násilných nepokojů. Zájem o ně mají především střední a velké společnosti s majetkem v centru Prahy a v okolí Kongresového centra. Pojištění jednotlivých osob proti násilí v souvislosti s blížícím se summitem NATO sice většina pojištoven nedělá, ale například AIG zavedla krátkodobou pojistku tohoto druhu a tu uzavírá s organizacemi, které zastupují větší počet osob. Další možnost, jak se občané mohou pojistit, je sjednat si roční úrazové pojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Je ale potřeba se přesvědčit, že smlouva se vztahuje i na občanské nepokoje, jak nám potvrdila mluvčí Alianz pojištovny Kateřina Píro. "Nemáme připraveno žádné krátkodobé pojištění, které by krylo občany pouze během summitu NATO. Občanské nepokoje jsou také pokryty v úrazovém pojištění."

Velké domácí pojišťovny ale připravily připojištění většinou jen pro své vybrané firemní klienty, jak nám potvrdil i mluvčí České pojištovny Richard Kapsa. "Podle našeho názoru by nebylo ekonomické nabízet tato pojištění ejdnotlivým drobným klientům, protože to pojistné by nemohlo pokrýt náklady spojené s administrací toho pojištění."

Podle mluvčí Pražské policejní správy Evy Brožové ale budou ulice Prahy bezpečné. "Policie musí také zajistit klid, veřejný pořádek a případnou bezpečnost osob přímo v ulicích Prahy Má poliei okolo 12 tisíc policistů včetně techniky a jsou ještě určena konkrétně místa, kde policii bude vypomáhat i armáda a městská policie."

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme