Pojišťovny odhadují škody po záplavách na stovky miliónů

Pojišťovny podle předběžných zjištění odhadují škody svých klientů v oblastech postižených velkou vodou na stovky milionů korun. Lidé však převážně újmy na svém majetku teprve hlásí, většina pojišťoven je proto připravena pracovat i o víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: David Veis | Zdroj: ČTK

Na přesná čísla je zatím brzy, nicméně pojišťovny předpokládají, že škody půjdou do stovek miliónů korun. Například Česká pojišťovna odhaduje výši škod ze záplav v jižních Čechách k dnešními dni na 68 miliónů korun. "Nejvíce postiženy z celého regionu byly lokality v okrese České Budějovice, ve kterých se pohybují škody na majetku občanů a podnikatelů okolo 45 miliónů korun. V Českých Budějovicích a v Českém Krumlově mohou postižení klienti navštívit pobočky České pojišťovny také v sobotu a v neděli," upřesnila Eva Rojková z odboru komunikace České pojišťovny.

Klienti své škody teprve hlásí, takže pojišťováci napínají většinu svých sil na práci v terénu. To je i případ pojišťovny Kooperativa. "Škody monitorujeme, zatím je těžké říct přesnou výši škod. Lidé škody stále hlásí, my jsme likvidátory poslali do regionů a jsou připraveni na požádání vyplácet zálohy," hlásí přímo z Českých Budějovic mluvčí Kooperativy Martin Diviš.

Většina pojišťoven zřídila pro své klienty speciální telefonní linky pomoci. Klientům České pojišťovny slouží čísla 038/7738236 a 038/7738377, Kooperativa má pro klienty připravenu telefonní linku na čísle 038/6791111, linka Generali má číslo 0800/150155 a klienti Allianzu se mohou obrátit na čísla 038/579111 nebo 038/579222.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme