Pojišťovny vítají daňové úlevy

Pojišťovny přivítaly, že Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o dani z příjmů, díky které budou od příštího roku poprvé daňově zvýhodněna i životní pojištění. Očekávají, že daňového zvýhodnění životního pojištění by mohlo v příštím roce využít přes 2,5 miliónu pojištěných klientů. Občan, který má uzavřenu nebo uzavře s pojišťovnou pojistnou smlouvu na soukromé životní pojištění (pro případ dožití, nebo pro případ smrti nebo dožití, důchodové pojištění), bude moci odečíst od základu daně až 12.000 Kč ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Musí být však dodrženy tyto podmínky: výplata pojistného plnění musí být ve smlouvě sjednána až po 60 měsících od jejího uzavření a současně nejdříve v kalendářním roce, v jehož průběhu dosáhne poplatník věku 60 let.

Pokud bude platit nebo přispívat na životní pojištění svým zaměstnancům zaměstnavatel, bude moci zahrnout do daňově uznatelných nákladů pojistné zaplacené na daňově zvýhodněné životní pojištění až do částky 8000 Kč ročně na jednoho zaměstnance a toto pojistné nebude u zaměstnance podléhat dani z příjmů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme