Poláci vyjednávají o zrušení zákazu dovozu potravin do Ruska

Nový polský ministr zahraničí Stefan Meller se v Moskvě pokouší vyřešit problém zákazu dovozu polských potravin do Ruska. Podle mluvčího polské vlády dosáhl dílčího úspěchu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Salámy lahodí

Salámy lahodí | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí polské vlády Konrad Ciesiolkiewicz uvedl, že Rusko je ochotno o zákazu dovozu polských potravin jednat. Nejprve se mají sejít experti. Zástupci celní a veterinární služby vypracují návrhy řešení, o kterých budou posléze jednat ministři zemědělství obou zemí.

Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova nemá tato aféra žádný politický podtext: Moskva musela reagovat na masové porušování ruských zákonů v případech padělaných veterinárních a fytosanitárních osvědčení.

Polský ministr zahraničí Stefan Meller slíbil, že polská strana udělá vše pro to, aby problém vyřešila doma. Řekl, že osoby a firmy, které používaly padělané dokumenty, budou tvrdě potrestány.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme