Policisté, hasiči i celníci podepsali petici za vyšší platy. Už doputovala k premiérovi

Dvacet tisíc policistů, hasičů nebo celníků podepsalo petici za vyšší platy. Ve čtvrtek ji jejich zástupci předali premiérovi Bohuslavu Sobotkovi z ČSSD. Zaměstnanci bezpečnostních sborů v ní požadují například rychlejší růst mezd nebo vyšší nástupní platy. Předseda Nezávislého odborového svazu Policie Milan Štěpánek Českému rozhlasu řekl, o kolik chtějí přidat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Štěpánek

Milan Štěpánek | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Požadujeme, aby vývoj platů v roce 2018 a dalších letech byl výrazně pozitivní, a dokonce bylo uloženo našimi předsedy, abych prosazoval memorandum, které by zaručilo 10procentní zvyšování platů v dalších deseti letech,“ řekl Štěpánek.

Štěpánek doufá, že předáním petice začne vzájemné vyjednávání o platech bezpečnostních sborů. Letos vláda přidala hasičům. Od listopadu si na tarifní složce přilepšili o čtyři procenta.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme