Policistům se podařilo získat část peněz z fondu Trend

Úřadu finační kriminality a ochrany státu se podařilo zajistit část peněz z vytunelováných investičních fondů Trend a Mercia, ze kterých byly nelegálně vyvedeny akcie za 1,3 miliardy korun. V případu je trestně stíháno jedenáct lidí, v čele s hlavním obviněným Miroslavem Hálkem. Teď se podařilo zpátky dostat 2 a půl miliónu dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Podle policejního rady majora Jiřího Nováka se akcionářům obou fondů vrátí téměř 2,5 miliónu dolarů: "Jedná se o finanční prostředky, které byly převedeny z obchodů společnosti Trend, případně Mercia do Lichtenštejnska na účty, které tam založil obviněný Hálek. Využili jsme cestu právní pomoci, kdy státní zástupce požádal lichtenštejnské úřady, aby provedly odblokování peněz, a to za přesně specifikovaných podmínek, tak abychom měli stoprocentní jistotu, že pokud budou peníze uvolněny, přijdou zpátky jedině do Trendu a Mercie."

Markéta Kaclová, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme