Polská firma Bumar v Iráku opět neúspěšná

Polská firma Bumar už podruhé nezískala zakázku na vybavení irácké armády. Potom, co po prvním výběrovém řízení podala protest proti výběru nabídky amerického konsorcia, dnes prohrála boj o několikasetmilionovou zakázku opět s americkým konkurentem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

terénní speciál | Foto: Jan Rosenauer

Porážku přijalo vedení podniku zahraničního obchodu Bumar s kamennou tváří, klidně. Polská nabídka nebyla, tak jak se její tvůrci domnívali, označena za nejlepší. Byla totiž především o několik desítek milionů dolarů vyšší, než americká.

Konsorcium ANHAM také přesvědčilo dočasné koaliční správní orgány v Iráku krátkými dodacími lhůtami. 500 terénních automobilů slibuje dodat nově tvořené irácké armádě už letos v létě.

V Polsku panuje rozčarování z neúspěchu nabídky domácí firmy. I když menší, než po jejím odmítnutí v prvním výběrovém řízení. Bývalý ministr obrany a dnes poslanec opozice Bronislaw Komorowski dokonce prohlásil, že se teď mohou objevit negativní hlasy ohledně odůvodněnosti vojenské přítomnosti Polska v Iráku.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme