Polská vláda se soustředí na podporu rodin

Nová polská vláda začíná realizovat svůj hospodářský program. Jako první budou na řadě sociální zákony. Začínáme plnit, to, co jsme slíbili, oznámil premiér Kazimierz Marcinkiewicz. Jeho vláda schválila změny rozpočtu na příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kazimierz Marcinkiewicz | Foto: AFP

"Rozpočtový deficit snižujeme o více než dvě miliardy. Schodek tak dosáhne třiceti miliard pěti set milionů zlotých," uvedl předseda Rady ministrů. Jeho vláda klade hlavní důraz na podporu rodin.

Mateřské dovolené budou o dva týdny delší a na dvojnásobek zvýší se i tzv. peřinkový příspěvek. Chudí rodiče novorozenců dostanou jednorázově místo pěti set tisíc zlotých.

Vláda bude platit stipendia studentům z venkova, připlácet rolníkům na naftu, zvýší počet policistů na ulicích, valorizuje důchody a věnuje více peněz na vědu a výzkum. Tyto výdaje má na straně příjmů vyrovnat zvýšená spotřeba, vysoký hospodářský růst na úrovni pěti procent a efektivnější využívání evropských fondů.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme