Polsko mapuje možnosti investic v Iráku

Do Bagdádu se dnes vydává delegace představitelů polských konsorcií, které mají zájem o investice v Iráku. Spolu s nimi se mise účastní i zástupci několika ministerstev. Cílem mise je zmapovat irácký trh a zjistit, jaké možnosti by měly polské firmy při obnově země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace v Bagdádu | Foto: EPA

Dvanáct manažerů, kteří se vydávají do Bagdádu, reprezentuje konsorcia 400 polských firem, které chtějí v Iráku investovat. Podle náměstka ministra zahraničních věcí Sergiusze Najara, který polskou delegaci vede, má mise pomoci shromáždit informace pro zvýšení šancí polských podniků na získání zakázek v Iráku.

Zatím aktivita polských firem v této zemi značně zaostává za jejich možnostmi. Varšavská firma Opto například dodá do Iráku telekomunikační kabely za sedm a půl milionů dolarů. Jiná firma doveze do Bagdádu velkou zásilku použitého oblečení.

Polská vláda také podporuje účast konsorcia podniku zahraničního obchodu Bumar, který se uchází o velkou zakázku na dodání výzbroje a výstroje pro novou iráckou armádu.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme