Polský telekomunikační gigant dostal vysokou pokutu

Pokutou ve výši 100 milionů zlotých potrestal polský úřad pro elektronické komunikace společnost TP SA. Polské telekomunikace podle úřadu zneužily své postavení na trhu a nutily zákazníky ke koupi služeb, které nechtěli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

detail klávesnice | Foto: Jan Rosenauer

Více než sedm set milionů korun musí společnost TP SA zaplatit za zneužívání svého dominantního postavení na trhu. Podmínkou připojení k rychlému internetu Neostrada byla smlouva s TP SA o používání její telefonní linky a služeb.

Kdo si chtěl Neostradu pořídit, musel telefonovat přes TP SA. Na společnost si stěžovali klienti, kteří využívají služeb jiného poskytovatele telefonního spojení. Úřad pro elektronické komunikace jim dal zapravdu. Cena za služby musí být podle úřadu vytvářena na základě jasných kritérií a nesmí nikoho diskriminovat.

TP SA se může odvolat k soudu pro ochranu konkurence a spotřebitelů, ale velké šance nemá a pokutu bude muset zřejmě zaplatit. Zajímavý byl v této souvislosti ohlas jednoho ze zaměstnanců TP SA. Ten v internetové diskusi napsal: "Pokud si myslíte, že TP SA sto milionů zaplatí ze svého, pak jste naivní. Zaplatí to naši zákazníci."

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme