Porušili jste naše práva, tvrdí odbory Opelu. K prodeji automobilky má výhrady i německá vláda

Jednání o převzetí automobilky Opel francouzským koncernem PSA považuje německá vláda za nepřijatelná. Podle ministryně hospodářství Brigitte Zypriesové měl americký majitel General Motors o jednáních s Francouzi informovat odbory. Ty tvrdí, že společnost porušila jejich práva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Opel (logo) | Zdroj: Reuters

„Je nepřijatelné, že do jednání nebyly zapojeny odborové organizace," řekla Brigitte Zypriesová německé televizi ARD.

Samotné odbory v tom vidí porušení svých práv, garantovaných jak v Německu, tak Evropské unii. Zaměstnanci Opelu v Rüsselsheimu a Kaiserslauternu mají obavy z budoucnosti.

„Doufám, že zachování pracovních míst bude mít největší prioritu," dodala ministryně. Americký koncern General Motors se už několik let marně snaží udělat z Opelu ziskovou automobilku. Ta je ovšem od roku 1999 stále v červených číslech.

Francouzská automobilka PSA Group oznámila v úterý, že uvažuje o převzetí Opelu od americké firmy General Motors. Výrobce vozů Peugeot a Citroën by se tak stal druhým největším výrobcem aut v Evropě. Jednání se podle PSA nacházejí v pokročilé fázi a dohoda by mohla být oznámena už v příštích dnech.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme