Poslanci přehlasovali veto zemědělského zákona

Vtšina Poslanecké sněmovny se dnes postavila proti prezidentovi - přehlasovala jeho veto a schválila novelu zemědělského zákona. Václav Klaus kritizoval, že přijímání tohoto zákona v parlamentu proběhlo rozporuplně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jednání Poslanecké sněmovny | Foto: Česká televize

Zatímco Sněmovna návrh schválila, Senát s ním nesouhlasil a poslanci ho poté přehlasovali. Prezident se přiklonil ke stanovisku Senátu, podle kterého zákon ztěžuje a komplikuje podnikání v zemědělství. Novela říká, jak poskytovat dotace, nebo jak povolovat a rušit oprávnění k podnikání v oboru.

Policisté se už brzo dozvědí, jak se bude zvyšovat jejich mzda. S pomalejším růstem platů pro příslušníky bezpečnostních sborů počítá vládní novela služebního zákona, kterou budou dnes schvalovat poslanci. Novela má mírnit zvýšení, které prosadil bývalý ministr vnitra Stanislav Gross. Účinnost zákona se na rok odložila, začátek platnosti je od ledna příštího roku.

Poslance dnes čeká také druhé čtení několikrát odkládaného zákona o zmrazení platů ústavních činitelů. Novela by měla vrátit tyto platy na úroveň před loňským zvýšením.

Milan Kopp, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme